APC Smart-UPS Sealed Lead Acid VRLA 120 V SMX120BP
(No reviews yet) Write a Review
UPC:
MPN:
SMX120BP
Condition:
New
Availability:
Available with FREE Delivery (usually delivered within 5-7 working days)
Description
Specs
Features
Battery technology
The type of battery in the device, e.g. nickel-cadmium (NiCd).
Sealed Lead Acid (VRLA)
Battery voltage
The voltage (V) of the battery.
0 V
Battery capacity
00 VAh
Battery life
3 year(s)
Product colour
The colour e.g. red, blue, green, black, white.
Black
Hot-swap battery
Certificates
Compliance certificates
RoHS
Certification
REACH
Weight & dimensions
Weight
60.9 kg
Width
The measurement or extent of something from side to side.
432 mm
Height
The measurement of the product from head to foot or from base to top.
8 mm
Depth
The distance from the front to the back of something.
483 mm
Packaging data
Package width
The distance from one side of the packaging to the other.
586 mm
Packaging data
Package height
The distance from the top to the bottom of the packaging.
330 mm
Package depth
The distance from the front to the back of the packaging.
633 mm
Package weight
Weight of the packaged product.
65.5 kg
Operational conditions
Operating temperature (T-T)
The minimum and maximum temperatures at which the product can be safely operated.
0 - 40 -C
Storage temperature (T-T)
The minimum and maximum temperatures at which the product can be safely stored.
-15 - 45 -C
Operating relative humidity (H-H)
0 - 95%
Storage relative humidity (H-H)
0 - 95%