Targus 4VU MAGNETIC PRIVACY FILTER 15 6IN 16:10 Laptop ASM156W1GL
(No reviews yet) Write a Review
UPC:
MPN:
ASM156W1GL
Condition:
New
Availability:
Available with FREE Delivery (usually delivered within 5-7 working days)
Description
Effortless Installation
30- Viewing Angle
Antimicrobial Properties
Reduced Glare, Even in Bright Rooms
Greater Clarity & Visibility
Over 12% brighter than competitive solutions for greater clarity and visibility.
Touchscreen Compatible
Seamlessly works with touch displays.
Specs
Design
Maximum screen size
The maximum screen size which can be used with this product.
39.6 cm (15.6")
Suitable for
Who can use the product, or what the product can be used for.
Laptop
Type
Characteristics of the device.
Frameless display privacy filter
Features
Display filter features
Anti-reflective, Anti-microbial, Privacy
Limits viewing angle
30-
Surface finish
Glossy / Matt
Screen format
Widescreen
Country of origin
Country where the device is made. Aka Country of manufacture (COM).
China
Features
Touchscreen compatible
Installation type
The way in which the product is being installed.
Magnetic
Weight & dimensions
Width
The measurement or extent of something from side to side.
337 mm
Height
The measurement of the product from head to foot or from base to top.
214 mm
Depth
The distance from the front to the back of something.
0.2 mm