Tracing Paper - 24in XTP112-24-50
(No reviews yet) Write a Review
UPC:
MPN:
XTP112-24-50
Condition:
New
Availability:
Available with FREE Delivery (usually delivered within 5-7 working days)
Description
Aqueous Ink compatible : Yes
Blockout media : No
Depth : 97 mm
Fire rated : No
GSM : 112 gsm
Height : 97 mm
Latex Ink compatible : No
Manufacturer : Xativa
Manufacturer Part Code : XTP112-24-50
Media GSM : 101-150 gsm
Media type : TracingPaper
Outdoor suitable : No
Package depth : 110 mm
Package height : 110 mm
Package width : 630 mm
Roll core size : 2 inches
Roll length : 50 metres
Roll width : 24 inches
Self adhesive media : No
Solvent Ink compatible : No
Textured media : No
UV Ink Compatible : No
Width : 610 mm